Plesová sezóna vrcholí a proto i na odloučeném pracovišti v Karviné nemohl chybět karneval, kterého se rádi účastní i absolventi školy. Letos mezi navrhovanými tématy zvítězilo téma „Gastro“. Všichni žáci MŠ, ZŠ a SŠ si s pomocí učitelek a asistentek pedagoga mohli vyrobit krásné masky jídla a všeho, co se gastronomie týká. A protože máme rok vděčnosti za svobodu, tak se nápadům a kreativitě nekladly žádné meze. Žáci si svobodně rozhodovali o tom, za co půjdou převlečení a jak jejich výsledný kostým bude vypadat. Na karnevalu se tak sešli představitelé zdravé i nezdravé stravy. K vidění byl např. kostým banánu, švestky, kukuřice, hroznového vína, ale také hamburgeru, pizzy, nanuku, či sladké bonboniéry. Nechyběla ani sůl (která je nad zlato), pepř, dostavil se i špičkový šéfkuchař. Gastro karneval byl plný zábavy, hudby, tance a různých her. Toto krásné dopoledne si všichni užili na 100%.