Celý rok 2020 si na pobočce v Karviné připomínáme významné 350. výročí úmrtí učitele národů,
Jana Amose Komenského. Na podzim jsme pro naše žáky SŠ nachystali projektové vyučování právě o jednom z nejslavnějších myslitelů, filozofů a spisovatelů.

Výzvou pro nás bylo, že projektový týden probíhal na dálku v rámci distanční výuky. Myslím, že se nám zábavnou formou povedlo žáky seznámit s Komenským a připomenout si jeho nejdůležitější myšlenky a díla. Citáty Komenského nás inspirovaly k nejrůznějším aktivitám.

Žáci doma pomáhali rodičům s chodem domácnosti a zamysleli jsme se nad důležitostí láskyplné rodiny. Porovnávali jsme staré metody vzdělávání ve škole s novými. Plnili pracovní listy, např. pomáhali Komenskému spočítat jeho knihy v knihovně. Orientovali se v paměťové mapě o Komenském, shlédli kreslená a zábavná videa o jeho životě, prohlíželi si komiksy, doplňovali české názvy do knihy Orbis pictus, pomáhali Komenskému skrze labyrint najít cestu do svého nitra. Žáky bavily i foto úkoly, kdy museli doma vyhledat knížky a seřadit je dle různých kritérií. Zaslali nám i fotografie se svými oblíbenými knihami.

Pro inspiraci zasíláme zábavný úkol pro žáky na téma knihy Orbis pictus. Na návod se podívejte ve videu:                https://youtu.be/sdXR_MlCAqE

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout, jak si naši žáci v plnění úkolů vedli a přečíst si citáty
Jan Amose Komenského.