Na karneval, který se konal poslední páteční den před jarními prázdninami, se žáci SŠ v Ostravě připravovali celý týden. Od pondělí si vyráběli se svými pedagogickými pracovníky masky, tentokrát převážně zvířecí. Co je to masopust, jak a proč se slaví, co znamená slovo karneval – to vše se pak dozvěděli při zhlédnutí dokumentu ČT Naše tradice – Masopust.

A tak v pátek dvanáctého února mohl očekávaný karneval začít. Za doprovodu hudby proběhl průvod a představení jednotlivých masek, zazněly masopustní písně nebo básničky. Nechybělo u toho ani drobné pohoštění, kterému vévodily masopustní koblihy, s jejichž přípravou se mohli účastníci karnevalu seznámit z krátkého videa.

Pro zakončení této vydařené akce lze použít slova z jedné masopustní písničky: „V dobrém jsme se sešli, rádi jsme se našli pospolu“.