26.4.2019 jsme se s dětmi z mateřské školy z Českého Těšína vydali na výlet na farmu v Dolním Žukově. Autobus nás zavezl k zastávce „U zvonku“ a dál jsme už museli jít pěšky. Na farmě jsme viděli slepice, kohouta, mohli si šáhnout na vajíčko od slepičky. Spatřili jsme krůty, koníčky i malé hříbě.  Zvířátka jsme mohli s dětmi nakrmit, nasypat jim zrní, podat kousek chleba. Na farmě bylo pro děti připravené i malé občerstvení a možnost volné hry v pískovišti, v dřevěném domečku či skákání na trampolíně. Obloha byla bez mráčku, bezvětří a k tomu letní teploty. Zpáteční cestou si děti opět vychutnaly jízdu autobusem. Výlet se vydařil a počasí nám to jen podtrhnulo –  tzv. krásná tečka na závěr pracovního týdne i celého tematického bloku „Máme rádi zvířata“ – kdy si celý měsíc povídáme o domácích a hospodářských zvířatech.