Na našem odloučeném pracovišti MŠ, ZŠ a SŠ Slezské diakonie v Ostravě  pracuje od počátku měsíce října 2020 dobrovolnice z ukrajinské Oděsy, Mariia Kara. Jedním z jejich koníčků je i vaření. Tomu ji učila její maminka Irina od raného dětství. Proto si Marie při výběru témat k miniprojektům dobrovolníků vybrala mimo jiné dvě témata i téma třetí – vaření se žáky klasických národních jídel Ukrajiny.

Prvním z nich byly lákavé pirohy plněné šťouchanými bramborami ve směsi se zasmaženou cibulkou. Protože příprava tohoto pokrmu je poměrně časově náročná, začali jsme hned ráno. Každý pomáhal podle svých možností a schopností a jak se nám společné dílo podařilo, můžete posoudit na fotografiích v galerii. Všem nám moc chutnalo. My jsme tento ukrajinský pokrm ještě vylepšili máslovo-sýrovou zálivkou.

J. Pokorný