21. březen je nejen kalendářním začátkem jara, ale na tento den připadá i symbolicky „SVĚTOVÝ DEN DOWNOVA SYNDROMU“. Myslíme si, že podpořit kterýkoli handicap je vždy důležité, a proto jsme se rozhodli přidat se k dalším desítkám škol v České republice a udělat si „Ponožkový den“.

Do družiny jsme si přinesli velkou hromadu pestrých ponožek.  Byli jsme nadšení, kolik zábavných her se dá s ponožkami vymyslet.

A proč zrovna ponožkový den? Protože ponožky patami k sobě znázorňují právě chromozom X, který mají lidé s Downovým syndromem navíc. A jelikož se jedná o 21. chromozom a navíc ztrojený, je jasné, proč se den Downova syndromu slaví právě 21. 3.

Se zájmem jsme zhlédli několik hudebních videí, kde vystupovaly děti s Downovým syndromem. Na závěr, abychom si prožili význam „jiný, odlišný“,  jsme si všichni symbolicky navlékli „na každou nožku jinou ponožku“. Těm, kterým se to nedařilo, pomohli kamarádi.

Vždyť všichni nejsme stejní, a to je právě super!

 Bc. A. Sztefková