Ve středu 28. března 2018, poslední den před velikonočními prázdninami, žáci základní školy a také děti mateřské školy zažili pravou snoezelen lekci na téma jara a především Poslední večeře Páně pod vedením Mgr. Urbancové. V provoněné a zatmavené místnosti jsme se posadili na zem (jiní byli napolohováni na matracích na zemi), tak jako Ježíš se svými učedníky u Poslední večeře. Naladili jsme se na začínající jaro poslechem zpěvu ptáků a hlazením zeleného osení, které z pšenice vypěstovaly děti MŠ. Poukázáním na dekoraci palcem jsme si už plynule připomněli, jak Ježíš Kristus přijel do Jeruzaléma. Poté nastal čas ukázky Poslední večeře s jeho učedníky. Učitelka rozkrojila upečeného beránka a rozlomila jej na ochutnávku každému jako chléb na památku Kristova těla. Napili jsme se také rybízového džusu jako vína, které Ježíš dával na památku své krve. Zdatnější žáci poskládali velké puzzle s obrázky křížové cesty, ukřižování a zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Poté jsme se všichni spojili dlouhou červenou stužkou – provázky lásky Pána Ježíše. Konec hodiny patřil poslechu klidné hudby, relaxaci a uklidňující bazální stimulaci. Žáci při poznávání pravého významu Velikonoc bohatě zapojili všechny smysly a všichni jsme se tímto ztišením krásně připravili na nadcházející Velikonoce.

 

Mgr. P. Lancová