Prezentace dobrovolnice

V červnu jsme se rozloučili s dobrovolníkem Philem z Francie, tento školní rok u nás na pobočce v Karviné vítáme dobrovolnici Valentinu z Ruska. Tina (jak jí tady všichni říkáme) je moc šikovná, rozumí si s žáky i zaměstnanci školy. Už teď zvládá základy češtiny a proto nám 3. října přichystala prezentaci o sobě a své zemi. Věděli jste, že v Petrohradu mají tzv. „Bílé noci“, během kterých není v noci tma? Nebo že si na nový rok připíjejí šampaňským, ve kterém je popel z novoročního přání, které si předtím zdejší lidé napíšou na papír a poté spálí? Během prezentace jsme se dozvěděli spoustu dalších zajímavostí. Podle fotek jsme např. měli uhádnout roční období, které je v Rusku trochu jiné než u nás. Prezentace se všem moc líbila a těšíme se na další nápady naší Tinky.