Jak nejlépe zahájit nový rok, který je letos „Rokem SOLIDARITY“? No přeci zimní olympiádou!

Naše Zimní Olympijské Hry – Karviná 2021 začaly řádnou přípravou. Vyrobili jsme vlajku ČR, čísla závodníků, medaile z perníku i z papíru, nesměla chybět ani olympijská pochodeň. Reprezentanti jednotlivých tříd pak olympijský „Oheň Solidarity“ předali do dalších tříd naší školy.  Vyprávěli jsme si o OH a již také víme, co představují olympijské kruhy.

Každá třída si zvolila své soutěžní disciplíny, kterým předcházelo protažení těla malou rozcvičkou. Naši sportovci se utkali v následujících disciplínách: lyžování, bobování, hokej, štafeta s míčkem na lžíci, oblékání na čas, koulování, hod kruhy na cíl a navlékání gumových rukavic.

Na závěr školních ZOH byly sportovcům předány medaile za úspěšné splnění všech olympijských disciplín. Písní „We Are The Champions“, kterou jsme se naučili v hodinách anglického jazyka, jsme si připomněli, že všichni, kteří se zúčastnili, jsou vítězové. Sladkou tečkou byl dort, který žáci sami k tomuto projektu v rámci podpory „Roku SOLIDARITY“ upekli a nazdobili.

Našimi školními ZOH Vás provedou fotografie ve dvou albech ve fotogalerii školy, do které Vás srdečně zveme.