Už jste někdy slyšeli příběh o krátkozraké žirafě, chytrém gepardovi nebo starostlivých zvířatech? Žáci MŠ, ZŠ a SŠ Slezské diakonie pobočky Český Těšín nejen takový příběh slyšeli, dokonce jej prožili a sami zahráli. Ve čtvrtek 23. 11. 2017 se na pobočku SŠ ČT Dukelská sešli žáci jak mateřské, tak základní i střední školy, aby byli součástí scénického divadelního představení, které si pro ně připravila pobočka Knihovny v Českém Těšíně. Žáci byli plně pohlceni do děje napínavého příběhu, který byl perfektně ztvárněný místními knihovníky. Nakonec se sami stali herci a režisér y celého příběhu. Žáci mohli plně poznat kulturu města Český Těšín a poznat knihovnu města z jiné perspektivy. Celá akce byla štědře sponzorována městem Český Těšín. Kterému patří vřelý dík všech žáků a pedagogických pracovníků.

Mgr. Monika Urbancová