Je již tradicí, že se děti, žáci a studenti MŠ, ZŠ a SŠ Slezské diakonie z pobočky v Karviné, zúčastnili výtvarné soutěže „Modlitba za domov“. Každoročně ji organizuje Ekumenická rada církví, která letos vybrala téma „Žít ve společném domě“. Téma nepoukazuje pouze na dobu, kterou jsme společně strávili doma během karantény, ale je taky spojeno s odkazem
Jana Amose Komenského.

Komise vybírala z více jak 200 děl z celé České republiky, proto jsme velmi vděčni, že z naší pobočky bylo vybráno hned 5 vítězných obrázků. Mezi oceněnými byli Viktor Babczynski, Justýna Kurovská, Petr Vaněk, Alexej Petr Hanák a Daniel Mikl. Výhercům moc gratulujeme, můžou se těšit na hodnotné ceny, které jim budou slavnostně předány ve škole.

Díla jsou vystavena v prostorách kostela Husova sboru ve Vršovicích a jsou přístupná široké veřejnosti. K vidění byly i během přímého přenosu České televize z ekumenické slavnosti Modlitba za domov.