Vánoce 2017 v MŠ Český Těšín

 

Na Vánoce jsme se v mateřské škole připravovali od samotného začátku prosince, kdy jsme začali lepit adventní kalendář a zapalovat svíčky na adventním věnci, i když jen bezpečně – symbolicky plastelínou. Později jsme upekli linecké cukroví, abychom měli co nabídnout na předvánoční stůl na besídce, a upekli jsme také perníčky pro rodiče. Předvánoční atmosféru jsme si vytvářeli každý den poslechem nebo zpěvem koled a nejvíce pak rozzářilo dětské oči zdobení stromečku. Abychom nezapomínali, proč doopravdy Vánoce slavíme, četli jsme si, jak to všechno bylo, když se narodil Pán Ježíš. Na poslední den před Vánocemi jsme pozvali rodiče, aby se veselili s námi, a na tuto besídku jsme si samozřejmě přichystali program plný vánočních písní, básniček, zpívání, hraní i tancování. Každé dítě se podle svých sil aspoň trochu zapojilo. Děti potom našly pod stromečkem mnoho dárků, které obohatí jejich hry ve školce, a vyrobené dárky s láskou předaly svým rodičům. Po hodování u prostřeného stolu jsme se na konci rozloučili společným zpíváním koled u stromečku.