Žáci a pedagogové MŠ ZŠ a SŠ Slezské diakonie odloučené pracoviště Bohumín prožili        2. října společně s žáky z několika polských škol vskutku kreativní den.

Naše škola totiž přijala pozvání paní Jolanty Grabkowské ředitelky Speciální školy č. 9. Dr. Witczaka  z příhraničního polského města  Jastrzębie – Zdrój na výtvarnou akci pojmenovanou „Ve stopách velkých mistrů”.

V rámci výtvarného tvoření, žáci použili výtvarnou techniku zapouštění terpentýnu do olejových pastelů, inspirovali se a dotvářeli malířská díla od velkých mistrů, jako: Stanisław Wyspiański, Vincent van Gogh nebo Pablo Picasso.

Výsledkem našich mladých malířů byly díla, která kopírovala charakteristické rysy velkých mistrů v barevnosti, technice a stylu.

Za originální výtvarné práce, byli všichni žáci po zásluze odměnění diplomem a věcnou cenou.

Maria Gałuszková