Hyundai společně 2020 – Výlety za poznáním a zážitky 2020

11. 12. 2020 Výlety za poznáním a zážitky - informační plakát (1)

Erasmus

02. 12. 2020

 Informace o realizaci projektu

 

Mateřská škola, základní škola a střední škola Slezské diakonie, se sídlem v Českém Těšíně,

  1. Frýdecká 34, začala od září 2020 realizovat projekt z programu Erasmus + školní výměnné partnerství s názvem PODEJ MI RUKU. Partnerem je Spojená škola, Športovcov 1461/17, Púchov.

Cílem projektu je spolupracovat na zvyšování kvality vzdělání žáků se zdravotním znevýhodněním – mentálním postižením, vzájemná výměna zkošeností pedagogů na mezinárodní úrovni, mpodpora učitelů při tvorbě a realizaci inovativních postupů učení, používání nových metod vyučování a spolupráci s partnery i po ukončení projektu.

 

Kavárna žáků: Káva versus čokoláda

02. 12. 2020

1.prosince 2020 se uskutečnila další kavárna žáků střední školy Slezské diakonie v Českém Těšíně. Tento projekt je finančně podpořen městem Český Těšín. Letos má trochu jiný průběh, než obvykle. Nemohli jsme, z důvodu epidemiologické situace, pozvat významné hosty a spolupracující organizace. Nebudou přítomní ani rodiče žáků a absolventi školy. Letošní podzimní kavárnu si užijí žáci a zaměstnanci školy. Naši žáci a pedagogové mají po celou dobu (s kratinkou pauzou) prezenční výuku a proto jsme rádi, že si tyto první adventní dny můžeme zpříjemnit posezením u šálku horké kávy nebo čokolády.

 

Cíl projektu:

  • Umožnit žákům se speciálními vzdělávacími potřebami zúročení jejich znalosti z přípravy pokrmů praktickým způsobem a vlastní zhodnocení jejich dosavadních znalostí a dovedností. Získají tak další zkušenost z přípravy moučníků, nápojů, základů stolování, přípravy tematických dekorací a vlastního servírování jídel pro hosty.
  • Reprezentovat naše město, jeho kulturu a měnící se zvyky
  • Důvodem pro uskutečnění této akce je ukázání různého využití kávy a čokolády, ukázky nápojů a pokrmů za využití kávy a čokolády

na plátno na kavárnu

KOMFORTNÍ PROSTŘEDÍ PRO DĚTI a ŽÁKY

17. 12. 2019

https://www.msk.cz/cz/verejna_sprava/kdy-pozadat-o-individualni-dotaci-z-rozpoctu-kraje–103145/

Realizace projektu:  viz fotogalerie

 

 

Projekt KOMFORTNÍ PROSTŘEDÍ (1)

Interreg V-A Česká republika – Polsko.

16. 10. 2019 Kulinářské dílny s letákem

kulinarske dilny 2
Malování v přírodě s letákem
malovani v prirode 1

Hrádek s letákem
vylet do hor 2a (1)

Hudební dílny s letákem

 

 

KONEČNÁ VERZE KNIHY
Upoutávka
 obrázek spod stránky