Práce v dílnách na základní škole v Karviné

Ve škole v Karviné máme v suterénu krásné dílny. Najdeme zde jak šicí dílnu, tak i dílnu s pracovním nářadím jako svěráky, pilky, kladívka a další. Mohou je navštěvovat žáci základní i střední školy. Přístup do nich máme bezbariérový, takže je využíváme opravdu všichni.

Dnes jsme se společně vydali prozkoumat naše dílny a hlavně poznat základy práce v nich. Nejprve jsme se seznámili, jak se pracuje se svěrákem, kladívkem či pilkou, dozvěděli jsme se, kolik může být různých druhů šroubováků a k čemu všemu slouží. Většina žáků také vůbec poprvé viděla vrtačku.

Následně jsme se přesunuli do šicí dílny k jemnější práci. Prohlédli jsme si šicí stroje, řekli si, k čemu slouží a co je lépe ušít v ruce než na stroji. Seznámili jsme se s krejčovskými potřebami, jako například  s krejčovským metrem, jehlou a nití, krejčovskými nůžkami nebo náprstkem. 

Určitě se ještě do dílen vrátíme, moc se nám tam líbilo. Je skvělé, že máme takto zařízené prostory, kde můžeme naši výuku obohacovat o praktické dovednosti.

Related Works